Hlavní
Portfolio
Kontakt

Válka Hradů

Ručně kreslená karetní hra. Hra umožňuje hru jednoho nebo dvou hráčů. Hra mezi dvěma hráči může být buď místní (na jednom počítači) nebo síťová (na různých počítačích). Hra jednoho hráče je hra člověka s počítačem.

Příběh

Před mnoha staletími v předhůří velehor žila na svých panstvích hrstka vznešených rodin. Jejich panství nebyla nikterak veliká, ale ani malá. Avšak oproti Záhorským panstvím se jevila jako zrnka máku. Rivalita mezi Předhůrskými a Záhorskými rodinami byla velmi vyostřená. Obě strany spolu ve všem neustále soupeřili. Většinu soubojů vyhrávali Záhorští. Aby Předhůrští jednou provždy ukázali Záhorským pánům, kdo těmto velehorám vládne, přišel jednoho dne jeden z pánů, jménem Jan Veliký, s nápadem, aby se všechny Předhůrské rodiny spojili a vytvořili tak jedno obrovské království, ve kterém pak postaví mohutný vysoký hrad, který nebude mít široko daleko obdoby. Tato myšlenka byla mezi pány z Předhůří příznivě kvitována. Několik z nich již mělo dokonce nápad jak by takový hrad mohl vypadat. Všichni začali své plány společně připravovat a velkolepá stavba se mohla brzy stát skutečností. Netrvalo dlouho a objevily se první závažné problémy. Skupina horkých hlav v čele s Pánem od Bílé řeky, kterému se přezdívalo Petr Horká hlava, začala hlasitě vystupovat proti všem návrhům Jana Velikého. Nelíbilo se jim zejména to, že by v čele nového panství měl usednout právě on, Jak Veliký - nejbohatší pán z Předhůří. Předhůrští pánové se tak rozdělili na dva tábory. Jedni byli stoupenci Jana Velikého, autora původní myšlenky o sjednocení panství a druzí byli příznivci Petra Horké hlavy, neodbytného oponenta. Spory se vlekly velmi dlouho a dopadlo to tak, že si každý z těchto táborů začal stavět svůj vlastní hrad. Ani tohle se však neobešlo bez sporů a nenávisti. Jeden kopíroval od druhého a všichni si vzájemně všechno sabotovali. Souboje byly nekonečné. Když například Petr Horká hlava zjistil, že je jeho hrad o centimetr nižší, než hrad Jana Velikého, nařídil svým stavitelům, aby hrad o dva centimetry zvýšili. Když se o tom dozvěděl Jan Veliký, poslal na druhý hrad skupinu žoldáků, aby jej za každou cenu snížili. Oba si k sobě do hradu zvali na pomoc věhlasné čaroděje, školili nové stavitele a po okolních vesnicích verbovali vojáky. Všemi prostředky a za každou cenu se snažili soupeřův hrad srovnat se zemí a vlastní hrad postavit až vysoko do nebe. Výsledku však nikdo z nich nikdy nedosáhl. Ani jeden z hradů nebyl nikdy plně dostavěn nebo zbourán. Rivalita obou Přehůrských táborů je mezi jejich potomky dodnes patrná a všichni z nich zcela zapomněli na původní cíl - soupeření se Záhorskými rody.

Pravidla hry

Cílem hry je zničit soupeřův hrad (srazit na hodnotu 0), nebo postavit svůj hrad nejvýše (na hodnotu 100), dříve než se to podaří soupeři. Hráči mají k dispozici suroviny (krystaly, zbraně, cihly) a osazenstvo (čarodějové, vojáci, stavitelé). Hráčům jsou v průběhu hry rozdávány karty. Použití karty stojí určité množství surovin. Hráč může ve svém kole použít pouze jednu kartu (ovl. levé tlačítko myši), pokud nechce nebo nemůže kartu použít, potom musí některou kartu odložit (pravé tlačítko myši). Na začátku kola se hráči, podle počtu členů osazenstva, doplní suroviny, pokud mu některé suroviny scházejí, může navštívit tržiště, kde je lze vyměnit za jiné (např. zbraně za krystaly). Kolo končí použitím karty, odložením karty, nebo návštěvou tržiště.

Návod na vytvoření online hry

První z hráčů si zvolí port, na kterém chce poslouchat a klikne na tlačítko "Poslouchat". Tím čeká na druhého hráče. Druhý hráč si zjistí název nebo IP adresu počítače prvního hráče a port na kterém první hráč poslouchá. Tyto hodnoty zadá a klikne na tlačítko "Připojit". Pokud je spojení navázáno úspěšně, oběma hráčům se zobrazí okno hry.

Funkce programu

 • Hra dvou hráčů - místní a síťová.
 • Hra jednoho hráče (proti počítači).
 • Uložení a načtení hry.
 • Balíček 50 karet.
 • Balíček zvukových efektů.

Podrobnosti

 • Systémové požadavky:Microsoft Windows, .NET Framework 4.0 a vyšší.
  Testováno na MS Windows 7, 8, 8.1, 10 - 32bit a 64bit
 • Nutnost připojení k internetu: Bez připojení k internetu bude program pracovat správně. Některé vedlejší funkce nebudou dostupné.
 • Optimální velikost RAM: 128 MB
 • Volné místo na disku: 45,7 MB (bez zvuků 10,2 MB)

Ukázky


(kliknutím zvětšíte)


(kliknutím zvětšíte)


(kliknutím zvětšíte)


(kliknutím zvětšíte)


(kliknutím zvětšíte)

Odkazy

Stáhnout
program ještě není přístupný