Hlavní
Portfolio
Kontakt

Jsem student informatiky a programátor. Bydlím i pracuji v Olomouci.

Mé zájmy a záliby se netočí jen kolem počítačů, takže si kromě programování rád někam vyjedu. Také rád fotím. Musím se ale přiznat, že mezi mými koníčky převažuje práce kolem počítače (programování, grafika, kuchání a montování PC). Také bych mezi své koníčky zařadil práci na starších počítačích, práci se systémy MS-DOS, Windows 1.0, Windows 3.0, ale také Windows 98, NT, apod. Fascinuje mě svět té jejich doby. Určitě si rád zahraju staré dobré hry pro MS-DOS.

Mé oblíbené hry? Protože mě uspokojuje pocit virtuálního bohatství a vytváření utopických světů, tak nejraději hraju budovatelské strategie (např. Simutrans, Transport Tycoon, Anno 2070 atd.). Rád si však zahraju hru s otevřeným světem nebo nějakou pořádně dobrodružnou útěkovku (Portál, Talos Principle).

Knihy... Všeobecně fantasy, sci-fi. Nejvíce mě lákají příběhy odehrávající se ve Středozemi, takže mým oblíbeným autorem je nepochybně J.R.R. Tolkien.

Filmy... Opět sci-fli, fantasy a obecně takové filmy, u kterých je třeba přemýšlet. Mezi filmy, které jsem viděl více jak 100x patří LotR a Star Wars. Nejvíce času trávím spíše u seriálů než u filmů. Nejraději mám anglicky mluvící seriály. Přijde mi to jako jeden z nejlepších (a nejlehčích) způsobů jak se naučit, nebo si procvičovat angličtinu. Největší výzvou jsou pro mně britské seriály. Americké seriály si pouštím ryze pro zábavu (jako odlehčující přestávku od těch britských).

Co nemám rád? Toto bych vyjádřil jednoduše: intuitivní elektroniku a software.

Neváhejte se na mě obrátit o radu ohledně programování, matematiky, tvorby www, hardwaru; (možná i angličtiny (češtiny raději ne)).

Co se týče zdrojových kódů, tak zůstanu obezřetnější. Protože se jedná o originální práci, tak bych chtěl předejít plagiátorství. Zdrojové kódy nebudu přímo publikovat na těchto stránkách. Avšak když by měl někdo vážný zájem nahlédnout do zdrojáku, třeba ze studijních důvodů, jsem ochotný je z části zpřístupnit, ale pouze po elektronické domluvě :). Děkuji za pochopení.